Dzień Siedemnasty

tesoro mioNasze Skarby skończyły już dwa tygodnie, obecnie weszły w okres PRZEJŚCIOWY, który średnio trwa od 14 do 21 dni.  Jest okresem burzliwych zmian. W tym cza­sie otwie­rają się oczy, prze­wody słuchowe, wyrzy­nają  zęby. Szczeniaki próbują już same jeść i chodzić na czterech łapach, zaczy­nają pierw­sze zabawy. Okres ten zazębia się z wejściem w okres socjalizacji, w którym pies ma nauczyć się funkcjonować w środowisku zwierzęcym i ludzkim.

Nasze maluszki rozwijają się wręcz książkowo. Podejmują próby chodzenia, mini zabaw. Powarkują i szczekają, pięknie również wyją. Stały się bardzo ruchliwe. Nadal większość dnia przesypiają. Są systematycznie przez nas głaskane i troskliwie wylizywane przez mamusię. Skarby od dwóch dni dużo przebywają poza kojcem porodowym. Mają do dyspozycji cały pokój, a czasem zdarza mi przyłapać jakiegoś jak zdąża w kierunku kuchni. Dziś właśnie Bruss i Zielony piesek odkryli, że nie tylko na rękach można dotrzeć poza granice ich królestwa.

Niebawem, w najbliższy weekend, przyjeżdża do Skarbów kolejna ekipa socjalizacyjna. Beatka z rodziną, do których trafi Brima i kolejne „psie” ciocie.

Zielona Góra, 9 luty 2011r.