Trzeci tydzień

hovawart Tesoro mioMija właśnie 3 tydzień życia Skarbów. Sporo się działo w ostatnich dniach. Skończylismy wczesną stymulację neurologiczną na rzecz innych bodźców. Malce zyskały na swoim placu zabaw zabawki i pierwsze przeszkody. Nasze Skarby obecnie weszły w okres PRZEJŚCIOWY, który średnio trwa od 14 do 21 dni i jest okresem burzliwych zmian. Zazębia się on z  wejściem w okres socjalizacji, w którym pies ma nauczyć się funkcjonować w środowisku zwierzęcym i ludzkim.

Wszystkie mają już otwarte oczy, hovawartprzewody słuchowe i na ich dziąsłach czuć ostre ząbki. Szczeniaki nadal dużo śpią, ale poza jedzeniem próbują pierwszych zabaw. Gryzą się w ogony, powarkują, szczekają a nawet wyją.  Ich chodzenie na łapkach jest sprawniejsze, a zielony piesek próbował już nawet biegać. Chętnie podchodzą do człowieka i niczym wytrawny alpinista wspinają się na kolana. Ich wycieczka najczęściej kończy się spaniem, a za mizianie "płacą" mruczeniem.

Skarby odwiedzają kolejni znajomi i hovkowe ciocie. Gościliśmy Dorotę z Lasu Księżnicznek, Magdę od Tadka Hovki Lusi z Julką, a także Marię od Suni Las Księżniczek. Była także ponownie ciocia Agnieszka od Waszki Las Księżniczek i Kasia od Totusa Tuus Hovki Lusi. Hovkowe ciocie wspomogła także przyszła właścicielka blond Skarba -  Gosia ze swoim synkiem Krzysiem.

HovawartHovawarthovawart
Jutro Skarby czeka kolejny dzień pełen wrażeń i kolejni bardzo mocno wyczekiwani przez nas goście :D

W galeri Miotu A pojawiły się także nowe zdjęcia - zapraszam - klik.

Zielona Góra, 25 października 2012r.