Szczenięta z miotu A już w nowych domach

Czas rozstań z maluchami nieubłagalnie nadszedł. Każdy ze Skarbów znalazł już swój dom i kochającą rodzinę. Gdybym chciała wyruszyć w podróż objazdową po maluchach z miotu A musiałabym przejechać ponad 1 700km, trasa wiodłaby przez Gubin, Wrocław, Katowice, Kraków, Poznań, Słupsk i Zieloną Górę.

Maluchom z miotu A życzę, żeby spełniły moje marzenie, które kierowało mną przy wybieraniu przydomka hodowli: bądźcie dla swoich ludzkich przyjaciół największymi skarbami.szczenieta razem

Zielona Góra, 15 grudnia 2012r.


Wielki świat

hovawart tesoro mio

 

Wielki świat zaliczony. Zwiedzanie świata zaczęliśmy podobnie jak w poprzednim miocie od lotniska. Maluchy były w siódmym niebie. Biegały, skakały, gonitwom nie było końca. Dodatkową atrakcję zapewnił nam lądujący śmigłowiec, którego lot szczeniaki wnikliwie obserowały.

Zdjecia ze spaceru już w szczenięcej galerii - zapraszam - klik.

 

Zielona Góra, 13 listopada 2012r.


 

Mamy sześć tygodni

Hovawart Tesoro Mio

Sześć tygodni za nami. Skarby stały się bardzo ruchliwe i ciekawskie. Wchodzą w każdy kąt i na wszystkim wypróbowują ząbki. Najchętniej wbijają je w coś miękkiego i najczęściej pada na stopy... Coraz krócej śpią, a ich czas czuwania wypełniony jest zabawami. Biegają, szarpią się zabawkami, podgryzają nawzajem. Miło jest patrzeć na ich postępy w rozwoju.

Nasze małe hovawarty nadal są intensywnie odwiedzane i pieszczone. Zaglądają do nas ludzie w różnym wieku, Hovawart Tesoro Miood 2-latków po 70-latków. Szczenięta każdego witają z równym entuzjazmem. Są radosne i otwarte. Chętnie biegną w kierunku człowieka. Chciałabym podziękować ostatnim odwiedzaczom: llonce, Grzesiowi, Ewie, Iwonce Rufuskowej, Dorocie z Lasu Ksieżniczek, Adze Malindowej, która ma u nas stałą co czwartkową miejscówkę. mojej Agnieszce od Bugiego, Kasi Totuskowej, Magdzie i Marzence. Jeśli kogoś nie wymieniłam, to przepraszam. Zagląda do nas tyle osób, że moja zawodna pamięć mogła kogoś pominąć, ale wszyscy sprawili nam tyle samo radości!


Hovawart Tesoro MioW ostatnim czasie byli także i ci obecnie najważniejsi goście, ci, którzy z takim utęsknieniem czekają, aż mały Skarb zamieszka u nich: Ula "Aslanowa" z Marcinem, Pati i Mateuszem, Magda z Poznania oraz Marcin ze Słupska, no i oczywiście przyjechała Teresa "Tajsonowa", która już nie mogła doczekać się dnia miziania.
Dziękuję wszystkim i czekam na kolejnych odwiedzaczy ;).Hovawart Tesoro Mio


A co przed nami. Czeka na nas wielki świat - pierwszy spacer, spotkanie z panią ze Związku i tatuaże, czeka również przegląd miotu i szczepienie. Czekają nas testy, które pomogą ustalić uzdolnienia szczeniaka - „Puppy Aptitude Test”. Odwiedzimy także naszych znajomych w Szkole Tresury w Stożnym. Atrakcji będzie więcej, ale o nich już będę pisać na bieżąco.

  Zielona Góra, 12 listopada 2012r.


 

Skarbowe łikędy

Hovawart tesoro Mio


Skarbowe łikędy w toku :D. Po pierwszych przyszłych właścielach Skarbów oraz hovkowych ciociach przyszła pora na wizytę rodziny, która najdłużej czeka na swojego Skarba. Bardzo miłe było to spotkanie, móc poznać osobiście kogoś, kogo wirtualnie zna się tyle miesięcy. Zawitała do nas Ula wraz ze swoją rodziną: Marcinem, Patrycją i Mateuszem.

Marzenie Uli o blond hovawarcie ziściła Idriss aż poczwórnie, wydając na świat cztery "Aslany". Który z tej paczki "budyniowych zmyłek" trafi do niej - czas pokaże. Na razie Ula z rodziną dostała bardzo odpowiedzialne zadanie. Wzięła udział w "warsztatach hovoplastycznych".  Na czym one polegały i jak się przy tym bawili oceńcie sami :).


2012-10-26 025 hovawart2012-10-26 026 hovawart2012-10-26 032 hovawart

Malce przeszły kolejny etap w jedzeniu, po kilku dniach podawania kleiku HOVAWART Tesoro Mioryżowego z mieszanką mleczno-witaminową przeszliśmy na starter dla szczeniąt. Szczeniaki z dnia na dzień jedzą coraz zgrabniej, aczkolwiek na razie każdy posiłek kończy się gupowym lizaniem, w które bardzo chętnie włącza się Idriss. Jeszcze klika dni i wprowadzimy do jadłospisu szczeniąt nowe smaki.

Skarby robią się także coraz ciekawsze otaczającego ich świata. Zapuszczają się poza swój pokój i nie wiedzieć czemu zawsze kończą w kuchni.... Świetnie reagują na głos, zawołane zrywają się i biegną w moim kierunku. Widać, że lubią kontakt z człowiekiem, gdyż chętnie podchodzą, próbują wejść na kolana, a osiagnąwszy cel, zasypiają.

Zabawy Skarbów robią się bardziej wyrafinowane. Dziś pomysłowy czarny podplany chłopak postanowił przedstawić nam wersję reklamy Velvet -BLACK: chwycił papier toaletowy w zęby i biegnąc po pokoju, rozwinął go na klika metrów ;).

Pełen komplet zdjęć w Galerii - ZAPRASZAM.

Zielona Góra, 30 października 2012r.


 

Pierwszy miesiąc życia

Hovawart  Tesoro MioDni lecą w zawrotnym tempie. Skarby skończyły właśnie pierwszy miesiąc życia. Dla hodowcy, a potem dla przyszłych właścicieli szczeniąt zaczyna się okres wzmożonej pracy socjalizacyjnej.

W naukach dotyczących człowieka mówi się, że sam proces socjalizacji i wychowania trwa do końca życia. Myślę, że w przypadku psów jest podobnie. Malce musza nauczyć się funkcjonować w świecie ludzi i zwierząt. S. Coren w książce  „Tajem­nice psiego umy­słu” czas, w którym obecnie są Skarby, nazywa okresem socjalizacji i określa ramy czasowe na 4– 12 tygo­dni. Pisze o nim, że jest to okres naj­bar­dziej brze­mien­ny w skutki w życiu psa, a wszyst­kie wyda­rze­nia, które miały miej­sce, i te, które się nie wyda­rzyły, ukształ­tują zacho­wanie psa na zawsze.Hovawart Tesoro Mio

Pies musi nauczyć się, jakiego gatunku jest przedstawicielem, jakie zasady obowiązują w jego świecie, a przy tym musi rozumieć i akceptować zasady życia w spo­łecz­no­ści ludzi. Szcze­nięta uczą się tego zarówno od sie­bie, od matki oraz od nas. Nabywają umiejętność pod­sta­wo­wej komu­ni­ka­cji, wła­ści­wych zacho­wań spo­łecz­nych, inter­pre­ta­cji wysy­ła­nych sygna­łów i odpo­wied­niej reak­cji na nie. Obserwują nasze zachowania i zachowania osób, które nas odwiedzają. Jako, że w naszym domu, na co dzień mieszkają dzieci, Skarby mają styczność z ludźmi w każdym wręcz przedziale wiekowym i każdą płcią.

Hovawart Tesoro MioW fazie socjalizacji szczeniak powinien być wystawiony na maksymalną ilość bodźców. Od pierwszych dni życia maluszki nie są przed nas chronione od dźwięków. Są wręcz w centrum naszego życia rodzinnego. W pokoju, w którym przebywają włączony jest często telewizor lub radio ze zmiennym natężeniem głosu. Wprowadzam różne zabawki, dokładając co kilka dni nową rzecz. Nosimy maluszki po mieszkaniu, a także pozwalam im na samodzielne spacery. Codziennie włączam odkurzacz, aby przyzwyczaiły się do jego odgłosu. Bacznie obserwuję ich zachowania w różnych sytuacjach, starając się tak wprowadzać nowe bodźce, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko negatywnych doświadczeń.

Od przyszłego tygodnia szczenięta zaczną poznawać otaczający ich świat poza domem. Pojadą na pierwszą przejażdżkę. Pierwszy raz staną łapkami na trawie.

Zielona Góra, 5 listopada 2012r.


Nowe filmy Miotu A

hovawartW Galerii w zakładce FILMY pojawiły się nowe filmiki w roli głównej ze szczeniakami z Miotu A

Zapraszam - klik

 

 

Zielona Góra, 26 października 2012r.


Trzeci tydzień

hovawart Tesoro mioMija właśnie 3 tydzień życia Skarbów. Sporo się działo w ostatnich dniach. Skończylismy wczesną stymulację neurologiczną na rzecz innych bodźców. Malce zyskały na swoim placu zabaw zabawki i pierwsze przeszkody. Nasze Skarby obecnie weszły w okres PRZEJŚCIOWY, który średnio trwa od 14 do 21 dni i jest okresem burzliwych zmian. Zazębia się on z  wejściem w okres socjalizacji, w którym pies ma nauczyć się funkcjonować w środowisku zwierzęcym i ludzkim.

Wszystkie mają już otwarte oczy, hovawartprzewody słuchowe i na ich dziąsłach czuć ostre ząbki. Szczeniaki nadal dużo śpią, ale poza jedzeniem próbują pierwszych zabaw. Gryzą się w ogony, powarkują, szczekają a nawet wyją.  Ich chodzenie na łapkach jest sprawniejsze, a zielony piesek próbował już nawet biegać. Chętnie podchodzą do człowieka i niczym wytrawny alpinista wspinają się na kolana. Ich wycieczka najczęściej kończy się spaniem, a za mizianie "płacą" mruczeniem.

Skarby odwiedzają kolejni znajomi i hovkowe ciocie. Gościliśmy Dorotę z Lasu Księżnicznek, Magdę od Tadka Hovki Lusi z Julką, a także Marię od Suni Las Księżniczek. Była także ponownie ciocia Agnieszka od Waszki Las Księżniczek i Kasia od Totusa Tuus Hovki Lusi. Hovkowe ciocie wspomogła także przyszła właścicielka blond Skarba -  Gosia ze swoim synkiem Krzysiem.

HovawartHovawarthovawart
Jutro Skarby czeka kolejny dzień pełen wrażeń i kolejni bardzo mocno wyczekiwani przez nas goście :D

W galeri Miotu A pojawiły się także nowe zdjęcia - zapraszam - klik.

Zielona Góra, 25 października 2012r.


Dwa tygodnie minęły

Szczenięta MIOT ASkarby cieszą moje oczy już dwa tygodnie. Rosną jak na drożdżach, każde z nich podwoiło już swoją wagę urodzeniową.  Ich życie zaczyna być coraz ciekawsze. Już nie pełzają, a chodzą na czterech łapkach. Wprawdzie robią to jeszcze niezdarnie, ale ma to swój urok. Szczenięta Tesoro MioNiby małe i nieporadne, ale gdy Idriss przychodzi do maluchów od razu biegną w kierunku mamy. Jeszcze kilka dni i ten bieg nie będzie na oślep. Wczoraj zauważyliśmy u "granatowego" pieska "błysk" oka. Dziś już do braciszka dołączyła reszta brygady. Za kilka dni oczy otworzą się całkiem i będziemy mogli je podziwiać.

U blondasków mamy także inne zmiany. Początkowo różowe noski przypominają teraz czarne guziki. Opuszki łapek także zmieniły kolor na czarny.

Szczenięta Tesoro MioSkarby mają już swoich miziaczy. Pierwsi przyszli przyjaciele domu, których Idriss bardzo dobrze zna. Dziś pojawiła się hovkowa ciocia Agnieszka "Malindowa". Aga przywiozła dla malców super zabawkę, którą w błyskawicznym tempie zarekwirowała Idka, przecież mama musi sprawdzić czym będą się bawić w przyszłości jej dzieci ;).

Czekam na dalszych miziaczy, a zapowiedzianych jest sporo. Bardzo się cieszę na przyszłe odwiedziny Teresy ("babci" miotowej) oraz przyszłych właścicieli Skarbów.


W galerii miotu A pojawiły się także nowe zdjecia - zapraszam - KLIK.

Zielona Góra, 18 października 2012r.


 

Pierwszy tydzień

Miot AMinął pierwszy tydzień życia Skarbów. Na razie maluchy nie są absorbujące, ich głównym zajęciem jest sen z przerwami na picie mleka od Idriss. Szczeniaki ładnie rosną, próbują niezdarnie chodzić, choć głównym sposobem poruszania jest nadal pełzanie. Gdy Idriss pojawia się w kojcu następuje ogólne poruszenie, niczym w ulu maluchy kotłują się, aby być pierwszym przy sutkach mamy. Idriss dzielnie znosi napad dziewiątki bandziorów, karmi i następnie wnikliwie każde myje. 

Blondaskom zaczęły pięknie ciemnieć noski oraz opuszki łapek. W roli "przywódcy" pomarańczową sukę zastąpił zielony piesek. Niczym taran zrzuca rodzeństwo, powarkuje i szczeka. Ciekawe kto będzie rządził w przyszłym tygodniu. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze otwarte oczka. 

W galerii pojawiły się nowe zdjęcia malców, zapraszam  - KLIK.

Zielona Góra, 13 października 2012r.


 

Pierwsze dni

Hovawarty Miot ASkarby są z nami już czwarty dzień. Śpią i śpią i jedzą. Można zaobserwować zmiany w ich motoryce, są szybsze, niemal na wyścigi pełzną do cycuszka Idriss. Niektóre próbują już chodzić na łapkach, co niekiedy wygląda jakby podskakiwały. Efekty ich błyskawicznego rozwoju widać gołym okiem, ale sam proces pozostaje dla oczu niedostępny. Co oczywiście nie znaczy, że nie istnieje, a co więcej, że nie można go wspomóc "od zewnątrz".
Na prawidłowe ukształtowanie zwierzęcia mają wpływ trzy rzeczy: wczesnorozwojowa stymulacja neurologiczna, socjalizacja oraz wzbogacanie. Dlatego też od wczoraj wprowadziliśmy malcom małe urozmaicenie, a mianowicie rozpoczęliśmy Wczesną Stymulacją Neurologiczną mającą na celu pobudzenie układu nerwowego. Jest to pięć prostych ćwiczeń, które przeprowadza się codziennie począwszy od trzeciego dnia życia a kończąc na szesnastym.  Ćwiczenia te mogą przynieść wiele korzyści jak np.  poprawę funkcjonowania naczyń serca, wzmocnienie układu krążenia i gruczołów wydzielających adrenalinę, zwiększenie odporność na stres i choroby. Zainteresowanych odsyłam do artykułu - KLIK.

Zielona Góra, 8 października 2012r.


 

Narodziny Skarbów z miotu A

2012-10-05 38 wm
Kolejny i wyczekany miot w Tesoro Mio już na świecie. Julka Wolin pięknie zapowiedziała nasz miot na portalu Polska Hovawart "W hodowli Tesoro Mio u państwa Piątkowiaków piątego w piątek i do tego pod piątką urodziła się dziewiątka szczeniąt (no już trudno, że nie pięcioro Puszcza oczko).

Dokładnie tak, 5 października 2012r. Idriss urodziła dziewięć szczeniąt. Miot zdominowali chłopcy, łącznie w liczbie sześć, dwa czarne podpalane i cztery blondy. Dziewczynki w mniejszości, bo trzy, ale za to jakie cuda czarne podpalane. Jedna z nich otrzyma imię Angel, która? Pewnie ta o najbardziej diabelskim spojrzeniu ;).

2012-10-05 46 wm


Bardzo kibicowaliśmy Idriss, aby urodziła właśnie w piątek piątego października. Wokół mojej rodziny krąży magiczne "5", bo nasze nazwisko, bo numer 5 pod którym mieszkamy, bo magiczna piątka pierwszych Skarbów w naszej hodowli. Wiadomym było, iż Idriss nosi teraz więcej niż pięć szczeniąt, więc urodzenie kolejnego miotu właśnie w piątek piątego byłoby dopełnieniem.

Nasza Idrisska nas nie zawiodła. Dokładnie o 16:30 przyszedł na świat pierwszy z miotu A  "Tajson junior", śliczny czarny podpalany piesek o wadze 485 gramów, oznaczony błękitną wstążeczką. Mamusine mleczko miał tylko dla siebie przez półtorej godziny. O 18:03 pojawiła się pierwsza dziewczynka czarna podpalana o wadze 555 gramów - "żółta" . Mieliśmy nadzieję, że nastąpi przełamanie koloru. Z utęsknieniem wypatrywaliśmy Aslana dla Uli.

2012-10-05-540 wmKolejny poród i.... znowu "czarno", o 19.00 i 19.20 pojawiły się kolejne czarne podpalane dziewczynki, "pomarańczowa" i "różowa" z wagami 490 i 520. Nasze panny pobiły wagowo chłopaka ;). Na tym skończyła się sucza passa. W tym miocie mamy tylko trzy suczki. Jako piąty w kolejce o 19:43 pojawił się z błękitną wstążeczką blond chłopak z wagą 500 gramów. W końcu mamy BLONDA!!!! Do blond brata dołączyły następne dwa blondziaki - "granatowy" o 21:07 z wagą 430 gramów oraz o 22:00 "żółty" z wagą 600 gramów!!!! Prawdziwy pulpecik ;). Po siedmiu godzinach rodzenia mieliśmy siedem szczeniąt. Idriss była już bardzo zmęczona, ale to jeszcze nie był koniec zmagań. Przedostatni czarny podpalany chłopak urodził się o 23:15 z wagą 543 gramów, a dwie godziny później przyszedł na świat ostatni z miotu, "brązowy" blond chłopak ze słusznym jak na chłopaka przystało ciężarem 550 gramów....

Mieliśmy komplet. Dziewięcioro cudownych szczeniąt!

To szczęście móc patrzeć na te małe kwilące istoty. Przed nami kilka tygodni wspólnego życia, potem pojadą do swoich nowych rodzin, a nam zostanie tęsknota i nowi przyjaciele.

Zielona Góra, 6 października 2012r.


Przed porodem

2


Idriss jest już na finiszu. Nie lada dzień, a lada chwila mogą urodzić się szczeniaki. Dziś mija jej 61 dzień od krycia.

Średnio ciąża trwa 63 dni od zapłodnienia, ale poród może nastąpić również od 58 do 65 dnia bez ryzyka dla płodów. Idriss jest zatem w terminie porodu.

Maluszki w brzuchu Idriss zakończyły już swoj rozwój, są gotowe do przyjścia na świat. Dokazują swojej mamie, bo ta nie dość, że warczy na swój brzuch to jeszcze go trąca nosem. Ile ich tam jest pozostanie tajemnicą do dnia porodu. Przykładajac rękę do jej brzucha czuć liczne kopnięcia.

Patrząc na Idriss widać, że wynik jej randki z Tajsonem poznamy niebawem. Brzuch już jej całkiem opadł, a jego obwód wynosi obecnie 94 cm. Idriss chodzi po mieszkaniu szukając sobie miejsca, najchętniej zaszywa się w ciemnym przedpokoju. Jest skora od pieszczot, a najchętniej kładzie się na plecach odsłaniajac cały brzuch.

Maluszki w jej brzuchu mogą wyglądać tak:

szczenię w łonie    szczenię w łonie

       zdjęcia z filmiku National Geographic

 
Mam nadzieję, że niebawem przedstawię Wam gromadę ślicznych SKARBÓW z miotu A.

Trzymajcie kciuki za lekki poród dla Idriss :D


Zielona Góra, 2 października 2012r.


 

Tajson Dworski Pies w odwiedzinach w Tesoro Mio

Idriss i Tajson
W niedzielę dopisała pogoda, ale przede wszystkim dopisało towarzystwo. Miałam przemiłe odwiedziny. Teresa z Tajsonem połączyli przyjemne z pożytecznym. Najpierw występ podczas Zielonogórskiej Wystawy Psów Rasowych, Tajson Dworski Pies uzyskał Zwycięstwo Rasy – BOB, a potem kawa z mufinkami w słoneczku.

Kolejne odwiedziny Teresy i Tajsona już za miesiąc. Ciekawe jak Tajson zareaguje na małe hovki plątające mu się pod łapami.

 

Tajson Dworski Pies  Tajson Dworski PiesTajson Dworski Pies

Zielona Góra, 24 września 2012r.


Zostały dwa tygodnie

Do przyjścia na świat kolejnych Skarbów zostały zaledwie dwa tygodnie. Idriss właśnie rozpoczęła 8 tydzień ciąży. Przez te półtora miesiąca zmieniła się bardzo. Zarówno wygląd uległ zmianie jak i jej zachowanie. W domu mówimy teraz do niej pieszczotliwie „foczka”, ale jak tak nie mówić, kiedy leżąc jej kształt ciała przypomina właśnie kształt ciała foki. Widać wówczas główkę i wielki brzuch, spod którego wystają chude łapki.

Szczeniaki w jej brzuchu są już na tyle duże, że lada dzień będzie można wyczuć ich ruchy. W dalszym ciągu intensywnie się rozwijają. Kostnieje im kręgosłup i paluszki, a skóra zaczyna porastać sierścią. Mają prawdopodobnie około 7-8 cm, a wyglądają mniej więcej tak:

szczenię w łonie    szczenię w łonie       zdjęcia z filmiku National Geographic

Na potrzeby naszej małej statystyki zmierzyliśmy jej obwód brzucha, obecnie wynosi on 82 cm. Ale to nie koniec przyrostu, gdyż szczeniaki nadal intensywnie się rozwijają i zwiększają swoją masę ciała, aby docelowo przy porodzie ważyć około 400-600 gram.

Zachowanie Idriss również uległo zmianie. Zrobiła się bardziej tulaśna. Częściej przychodzi i wpycha głowę pod rękę. Jej węch osiągnął chyba kulminację, gdyż wyczuje najmniejszy okruszek jedzenia, a otwarcie lodówki w kuchni to dla niej niczym sygnał: do ataku!

Idriss mimo swojego wielkiego brzucha nadal jest chętna do zabaw i biegania, przynosi zabawki, kije na dworze i pcha do ręki, byleby jej rzucić. Mimo swojej aktywności dużo częściej widać po niej zmęczenie, częściej się kładzie, ale z roli stróża nie zrezygnowała i dalej wnikliwym wzrokiem kontroluje otoczenie.

 Idriss Chatka ZielarkiIdriss Chatka Zielarki

Za kilka dni kolejna relacja, mam nadzieję, że dojdzie do miłego spotkania…, ale o tym później ;)


Zielona Góra, 19 września 2012


 

Idriss jest w ciąży z miotem A

miot a
Idriss jest w ciąży !!!

Pani dr Anna Ryś z Kliniki Weterynaryjnej stwierdziła na podstawie badania USG u Idrisski ciążę mnogą. 

To niesamowite uczucie mieć pewność, że kolejne pokolenie Skarbów przyjdzie na świat już za mniej niż miesiąc.

Szczegółowe informacje dotyczące ciąży i miotu A znajdziesz TUTAJ

Zielona Góra, 04 września 2012r.


Randka Idriss z Tajsonem

Idriss Chatka ZielarkiW pierwszych dniach sierpnia zrobiliśmy sobie mały wakacyjny wyjazd do Niemiec. Wyjazd nie tyle urlopowy, co w celu matrymonialnym ;). Cel został wytypowany już rok wcześniej, czekaliśmy jednie na dogodny moment. Dla naszej Idriss wybraliśmy dwóch kandydatów - FINO Negro Lobo, zrzeszonego w niemieckim Klubie Hovawarta RZV oraz naszego krajana – TAJSONA Dworski Pies. Właściciele Fino czekali już na nas od poprzedniej cieczki, postanowiliśmy zatem dać szansę reproduktorowi z Niemiec. Od wybranka nr 1 dzieliło nas 735 km. Furth przywitało nas piękną pogodą: bezchmurne niebo, delikatny wiatr. Psy od razu przypadły sobie do gustu, ale niestety związek nie został skonsumowany. Zrobiliśmy trzy podejścia, cel nie został osiągnięty, więc decyzja – wracamy do Polski. I znowu autostrada, 800 km… i przemiłe spotkanie :D.

Wjeżdżając do Polski mieliśmy Tajson Dworski Piesuśmiechy na twarzy   –   znowu „w domu”. TAJSON Dworski Pies wraz ze swoją właścicielką Teresą mieszkają w pięknie położonej pośród lasów malutkiej miejscowości Łobez. Jak miło było wysiadać z samochodu, widząc znajomą i jakże uśmiechniętą twarz :D. Z Teresą znamy się bowiem od dawna, nawet swojego czasu my i nasze psy dzieliłyśmy pokój podczas szkolenia IPO. Idriss pobiegła w radosnych podskokach do Tajsona, chwila amorów i… znajomość została skonsumowana. Tajson błyskawicznie poradził sobie z partnerką.

Tajson Dworski PiesTAJSON Dworski Pies jest pięknym hovawartem, którego większość przodków wywodzi się z Niemiec. Jest zdrowym, radosnym psem, który uwielbia pracę ze swoją właścicielką. Ma przebadane stawy – HD-A, czyli zdrowe, wolne od dysplazji. Jest szkolony z zakresu posłuszeństwa oraz obrony, a efekt szkolenia potwierdzony zdanymi egzaminami PT oraz IPO-1. A IPO-1 wcale nie jest wśród naszych hovawartów takie częste, tym więc większy to sukces Tajsona. Ponadto Tajson z dużymi sukcesami pokazuje się na ringach wystawowych. Jest Młodzieżowym Championem Polski oraz Championem Polski. Więcej o Tajsonie - tutaj.

 

Cóż mogę dodać na koniec. Nasuwa mi się tylko jedno zdanie: cudze chwalicie, swego nie znacie.

Wynik tej randki poznamy wstępnie za miesiąc podczas kontrolnego badania USG, a już w pierwszych dniach października będziemy wyczekiwać przyjścia na świat kolejnego miotu SKARBÓW.

Mała relacja foto z naszej podróży poniżej.

{gallery}phocagallery/Krycie_2012{/gallery}

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2012r.