Roczniaki

Tesoro Mio - hovawart Rok temu pojawiły się na świecie Skarby z miotu D. Ważyły wtedy po kilkaset gramów. Dziś ważą ponad 30 kg i w niczym nie przypominają tych małych kulek, które mieściły mi się w dłoniach. Każdy ma swój dom i swoją rodzinę.

Jak minął im ten rok? Oto kilka słów, jakimi opisywali je, gdy miały 8 miesięcy: pierwszy złodziej skarpetek, inteligentna bestia, pogromca śpiochów, buszująca we wszystkim, kucharka doskonała, miłośniczka piłek, strażniczka ogniska domowego, wspaniały pies, indywidualista, motoryka super- przednie łapy sięgają, gdzie wzrok nie sięga, maniak ściereczkowo-gąbeczkowy (to po mamie), znawca domowych rytuałów, najukochańszy towarzysz- tylko on mnie wita jak wracam w nocy z podróży i tylko on ogląda ze mną wszystkie amerykańskie seriale:).

A jak je widzą dziś? Asia napisała dziś piękne podsumowanie wspólnego roku z Furią, które chyba zawiera wszystko co chciałabym dać właścicielom moich Skarbów: prawdziwe życie z psem. Czasem ślady łap na prześcieradle i chwile mniej idealne, ale zawsze i ponad wszystko miłość, partnerstwo i zrozumienie. Hovek mimo swoich wad i tak jest idealnym psem, bo ideałam staje się wówczas, kiedy my go takim widzimy.

Pies zapewnia wiele cudownych chwil, których człowiek by nie miał tylko pewnie usiadłby przed TV, albo je przespał. Ile cudnych wschodów i zachodów słońca, ile weekendowych wyjazdów i poznawania Zielonej Góry i okolic, ilu ludzi poznanych. A do tego wszystkiego dwie pary butów zjedzone, niezliczone ilości kanapek ukradniętych ze stołu, łapy odbite na prześcieradle i poduszce, milion pomysłów jak być sprytniejszym od psa, niezliczone ilości siniaków, bo Furia zamiast za piłkę/kija złapała za naszą rękę.
(...)Nie jestem sobie w stanie wyobrazić na dzień dzisiejszy, że gdy wracam do domu, to nie wskakuje na mnie 30kg szczęścia i nie pcha swojego jęzora (a przy okazji często zębów) do mojej twarzy.

Czego życzę Skarbom i ich właścicielom? Kontynuacji tego szczęścia, chwil takich, jak dotąd, i jeszcze lepszych! 

Zielona Góra, 24 lipca  2016r.
foto:tesoromio