Spokojnych Świąt

swieta2016

Spokojnych i radosnych,pełnych ciepła i nadziei
Świąt Bożego Narodzenia

życzą Iwona i Maciej 
z całą ludzką i psią rodziną


DUO CACIB w Kielcach

DRAGO TESORO MIO  HOVAWARTW ostatni weekend, 12-13 października 2016, w Kielcach można było powalczyć o dwa CACIBy. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbyły się dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych.

W sobotę hovawarty sędziowała Marit Sunde z Norwegii. Drago Tesoro Mio biegając w klasie pośredniej uzyskał: złoty medal, lokatę 1 i ocenę bardzo dobrą.

W niedzielę rasę sędziowała polska sędzina Monika Kuriata-Okarmus. Drago Tesoro Mio był wystawiany również w klasie pośredniej. Wywalczył: złoty medal, 1 lokatę, ocenę doskonałą oraz w porównaniu z innymi przedstawicielami rasy: tytuł Najlepszego Dorosłego Psa, CACIB oraz Zwycięzcę Rasy – BOB.

Drago uzyskał tym samym pierwszy swój wniosek do tytułu Championa Polski.

Blance i Drago serdecznie gratuluję sukcesu !!!!

Zielona Góra, 14 listopada  2016r.
foto:  koleżanka Blank


CACIB w Poznaniu x2

DRACKO POZNAN 16Tegoroczny poznański CACIB (czyli międzynarodowa wystawa psów rasowych) odbyła się w dniach 29-30 października 2016r. 

W sobotę wśród hovawartów wystawiany był AMUKI Tesoro Mio. Biegając w klasie championów uzyskał: 1 lokatę, złoty medal, ocenę doskonałą, CWCa w porównaniu z innymi przedstawicielami rasy tytuł Najlepszy Dorosły Pies w Rasie - CACIB oraz nominację na CRUFTS.

W niedzielę wśród hovawartów znalazły się dwa psy z przydomkiem Tesoro Mio. 
W klasie młodzieży biegał DRACKO Tesoro Mio uzyskując 2 lokatę, srebrny medal i ocenę doskonałą.
W klasie championów natomiast AMUKI Tesoro Mio ukończył przebieg z 1 lokatą, złotym medalem, oceną doskonałą, CWC oraz res. CACIBem. 

Marcinowi, Jarkowi i ich psom serdecznie gratuluję !

Na zdjęciu DRACKO Tesoro Mio.

 Zielona Góra, 09 listopada  2016r.
foto:  Kasia Stanke z zaprzyjaźnionej
hodowli hovawartów MORATUS


Dracko Tesoro Mio w Jeleniej Górze

Jelenia gora16W niedzielę 16 października w Jeleniej Górze odbyła się II Jesienna Wystawa Psów Rasowych. Pojawili się na niej Monika, Jarek i Dracko. Hovawarty sędziował Piotr Król.

Dracko Tesoro Mio biegając w klasie młodzieży uzyskał: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal oraz tytuły: Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie.

Zdjęcie jak zawsze zawdzięczamy Monice, za co bardzo jej dziękujemy. Chłopakom gratuluję kolejnego sukcesu !

 Zielona Góra, 20 października  2016r.
foto:  Monika


Angel badanie serca

Angel

 

Z wielką przyjemnością piszę, iż kolejny pies z przydomkiem Tesoro Mio ma przebadane serce.

2 października 2016r. Angel Tesoro Mio odbyła badanie kardiologiczne u prof. dr hab. Urszuli Pasławskiej.

Wynik badania serca - zdrowe :) !

Zielona Góra, 14 października 2016r.
foto: Tesoro Mio


Doszkalamy się - seminarium dla hodowców

royalJest czas na spacer, na szkolenie, na wystawy, to i musi być na naukę :).

W sobotę, 1 października br., miałam przyjemność uczestniczyć w zorganizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz firmę Royal Canin seminarium dla hodowców, które odbyło się przy okazji kongresu dla lekarzy weterynarii  pt. „Problemy w rozrodzie małych zwierząt”.

Tematyka seminarium oczywiście obejmowała zagadnienia związane z hodowlą psów jak: monitorowanie ciąży, odchowów szczeniąt oraz żywienie psów. Wykłady poprowadzili, znani w świecie kynologicznym, prof. Wojciech Niżański, dr Hanna Mila,  lek. wet. Konrad Kalisz, dr Agnieszka Kurosad oraz mgr inż. Anna Ziembińska.

Zielona Góra, 7 października  2016r.


4 urodziny miotu A !

miot ADokładnie 4 lata temu przyszły na świat moje A-Skarby. Wśród nich trzy suczki: Angel, Abra, Arya i szcześciu chłopaków: Aslan, Amuki, Amako, Amaro, Alessandro i Aston. 

Psiakom i ich właścicielom życzę kolejnych cudownych lat !!!

Zielona Góra, 5 października  2016r.


Drago Młodzieżowym Championem Polski

cham drago


DRAGO Tesoro Mio już oficjalnie Młodzieżowym Championem Polski !!!


Gratulujemy !!!

 

 

Zielona Góra, 30 września 2016r.


Wrocław rodzinnie

wroclaw2016Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych we Wrocławiu dostarczyła mocy wyrażeń. Była okazja do rodzinnego spotkania. Wystawowo pojawili się Kasia, Marcin i Dante, a towarzysko Monika, Jarek i Dracko oraz Ania i Sebastian z córeczkami - właściciele Amaro. 

Dante Tesoro Mio biegając w klasie młodzieży wywalczył ocenę doskonałą, II lokatę oraz srebrny medal. 

Idriss Chatka Zielarki w klasie veteranów otrzymała ocenę doskonałą, I lokatę, złoty medal, tytuł Zwycięzca Weteran i Najlepszy Weteran w Rasie. Tym samy moja Idriss w ekspresowym tempie, bo dokładnie w 8 dni, zdobyła tytuł POLSKI CHAMPION WETERANÓW

Hovawarty sędziowała Krystyna Opara.

Przybyłym serdecznie dziękuję za mile spędzony dzień. 

Zielona Góra, 29 września 2016r.
foto: Maciej


Euforia już w nowym domu

Euforia BlankaSkończyła się moja przygoda z Euforią. Effi zamieszkała już w swoim nowym domu. Domu nowym, ale znanym :). Jest drugim hovawartem w rodzinie, ale czy pozostanie druga? :) Dziewczyna ma charakter i czas pokaże, czy gentleman Drago odstąpi jej pierwszeństwa w stadzie. W końcu Effka jest córką "Królowej Matki", a Draguś synem "Księżniczki" :):):). 

Euforia zawładnęła sercem swojej nowej rodziny. O jej poczynaniach przeczytacie na ich wspólnym blogu: Drago & Euforia Tesoro Mio.

Blance, Sebastianowi, Łukaszowi i Michałowi dziękuję za stworzenie wspaniałego domu dla Drago Tesoro Mio i mojej małej Euforii Tesoro Mio.

 Kraków, 19 września 2016r.
foto:Blanka


Idriss Veteranką

Idriss2016Nasza Idriss Chatka Zielarki skończyła pół roku temu 8 lat. To czas, aby powalczyć o tytuł Championa Weteranów. 

Dwie wystawy mamy już za sobą. W sobotę 17 września 2016r. w Zielonej Górze odbyła się  Krajowa Wystawa Psów 2 i 9. Grupy FCI. Idriss biegając w klasie weteranów uzyskała: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal oraz tytuły: Zwycięzca Weteran i Najpiękniejszy Weteran w Rasie. Sędziowała Anna Kochan.

Dzień póżniej, 18 września 2016r., w Gorzowie Wielkopolskim podczas 5. Jesiennej Wystawy Psów Rasowych Idriss biegajac również w klasie weteranów otrzymała: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal oraz tytuł: Zwycięzca Weteran. Sędziowała Anna Bogucka.

Szczególne podziekowania za ten sukces należą się mojej córce Nikicie, która dzielnie zastąpiła mnie w roli przewodnika. 

  Zielona Góra, 18 września 2016r.


BOB dla Dantego w Chorzowie

DANTE Tesoro Mio


Kolejny sukces Dantego i Marcina. Tym razem nasi Panowie brali udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Chorzowie. 

Dante Tesoro Mio biegając w klasie młodzieży uzyskał: 1 lokatę, złoty medal, ocenę doskonałą oraz tytuły: Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie, a w porównaniu z innymi przestawicielami rasy: BOB - Zwycięzcę Rasy.

Hovawarty sędziował Sebastian Harnik.

Zielona Góra, 12 września 2016r.
foto:Kasia


Trzy zdolne dziewczyny

I mamy kolejnego hovawarta z przydomkiem Tesoro Mio startującego w RALLY-O, a zarazem pierwszego w TOP SPEED DOG. W sobotę 3 września w Stargardzie odbyły się zawody w obu tych dyscyplinach. Finał dnia: 1 złoty medal, 2 brązowe medale i nagroda specjalna dla najmłodszego zawodnika, a wszystko to za sprawą trzech dziewczyn :): Marysi, Karoliny i Angel Tesoro Mio

Ale po kolei :)

Marysia i Angel zadebiutowały w RALLY-O w klasie KIDS kończąc przebieg na I lokacie z wynikiem godnym pozazdroszczenia 200/200 pkt!!! Oprócz I miejsca przyznano im Nagrodę Specjalną dla Najmłodszego Przewodnika.

Karolina i Angel startowały w RALLY-O w klasie 1. Dziewczyny zakończyły start z 209/210 pkt co dało im 3 miejsce na 12 stratujących duetów.

Na dokładkę po udanych startach w Rally-O przyszedł czas na uczestnictwo w zawodach TOP SPEED DOG. I tu w kategorii Large Angel z czasem 4:13 uplasowała się na 3 lokacie.

Marysi, Karolinie i Angel gratuluję sukcesu i trzymam kciuki za kolejne. 

Zielona Góra, 9 września  2016r.
foto:Tomek


Bogini czy BOBini ?

ANGEL Tesoro MIOBogini czy BOBini? Jedno i drugie! ANGEL Tesoro Mio całkowicie zdominowała tegoroczny Sopot. Dwie wystawy i dwa razy wygrana całej rasy.

W sobotę 20 sierpnia 2016r. wystawa międzynarodowa. Angel biegając w klasie championów uzyskała: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal, CWC i w porównaniu z innymi przestawicielami rasy: CACIB oraz tytuły Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie oraz BOB- Zwycięzcę Rasy. Hovawarty sędziowała Marija Kavcic ze Słoweni.

W niedzielę 21 sierpnia 2016r. wystawa krajowa II grupy. Angel ponownie w klasie championów z wynikiem: 1 lokata, ocenę doskonała, złoty medal, CWC i w porównaniu z innymi przestawicielami rasy zdobyła tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie oraz BOB- Zwycięzcę Rasy. Sędziowała Iwona Magdziarska.

Obu dziewczynom serdecznie gratuluję !

 Zielona Góra, 30 lipca  2016r.
foto:Tomek


DRACKO Tesoro Mio oficjalnie Młodzieżowym Championem Polski

dracko championat


Najnowsze wieści z Wrocławia. DRACKO Tesoro Mio jest już oficjalnie Młodzieżowym Championem Polski!!!


Monice, Jarkowi i Dracko - gratuluję !!!

 

Zielona Góra, 17 sierpnia 2016r.


Drago i Zakopane

Tesoro MioW sobotę 6 sierpnia 2016r. w Zakopanym odbyła się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Wśród startujących hovawartów znalazł się także pies z naszym przydomkiem.

W klasie młodzieży o trofeum walczyły 3 samce, w tym DRAGO Tesoro Mio, który ostatecznie wygrał ze swoją konkurencją. Sędziował Słowak: Tibor Havelka.

DRAGO Tesoro Mio uzyskał: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal oraz tytuły: Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie.

Blanka w relacji z wystawy napisała: Dzisiejszy ulewny dzień przyniósł nam coś pozytywnego. W butach nam chlupało, łapy całe w błocie, ciuchy schły całą drogę do domu, sierść poschnie jeszcze kilka godzin. Drago nafutrowany jedzeniem śpi. Niech śpi, zasłużył !

Wrócili mokrzy i zadowoleni ! Przywieźli swoje złoto, zdobyli ostani wniosek do tytułu: Młodzieżowy Champion Polski.

Blance i Drago gratuluję sukcesu!

Zielona Góra, 10 sierpnia 2016r.
foto:Blanka


Drago Tesoro Mio w Będzinie

Drago Tesoro MioDrago Tesoro Mio wraz z Blanką odwiedzili 30 lipca 2016r. Będzin, oczywiście celem wizyty był udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych.

Drago biegając w klasie młodzieży uzyskał: złoty medal, 1 lokatę, ocenę doskonałą, oraz tytuły: Najlepszy Junior, Zwycięzca Młodzieży, BOS.

Hovawarty sędziowała Elżbieta Kusińska-Leontiew.

Blance i Drago gratuluję sukcesu, a przede wszystkim pięknego opisu: Bardzo ładny młody pies, typowa głowa, ciemne oko, zgryz nożycowy, uzębienie kompletne, doskonały grzbiet i kątowanie kończyn, klatka piersiowa w trakcie rozwoju, bardzo dobry kontakt z właścicielem, piękna prezentacja.

Zielona Góra, 30 lipca  2016r.
foto:Sebastian


Urodzinowo - wystawowo

Dante Tesoro MioW urodziny także można się lansować i to z sukcesem :). 24 lipca 2016 r., w swoje pierwsze urodziny, Dante Tesoro Mio wziął udział w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Częstochowie.

Biegając w klasie młodzieży uzyskał: 1 lokatę, ocenę doskonałą i złoty medal.

Hovawarty sędziowała Pani Mariola Semik.

Marcinowi i Dantemu gratuluję, a Kasi dziękuję, że w ramach świętowania po wystawie upiekła Dantemu przepyszny psi tort.

 Zielona Góra, 24 lipca  2016r.
foto:Ola Pasko


Roczniaki

Tesoro Mio - hovawart Rok temu pojawiły się na świecie Skarby z miotu D. Ważyły wtedy po kilkaset gramów. Dziś ważą ponad 30 kg i w niczym nie przypominają tych małych kulek, które mieściły mi się w dłoniach. Każdy ma swój dom i swoją rodzinę.

Jak minął im ten rok? Oto kilka słów, jakimi opisywali je, gdy miały 8 miesięcy: pierwszy złodziej skarpetek, inteligentna bestia, pogromca śpiochów, buszująca we wszystkim, kucharka doskonała, miłośniczka piłek, strażniczka ogniska domowego, wspaniały pies, indywidualista, motoryka super- przednie łapy sięgają, gdzie wzrok nie sięga, maniak ściereczkowo-gąbeczkowy (to po mamie), znawca domowych rytuałów, najukochańszy towarzysz- tylko on mnie wita jak wracam w nocy z podróży i tylko on ogląda ze mną wszystkie amerykańskie seriale:).

A jak je widzą dziś? Asia napisała dziś piękne podsumowanie wspólnego roku z Furią, które chyba zawiera wszystko co chciałabym dać właścicielom moich Skarbów: prawdziwe życie z psem. Czasem ślady łap na prześcieradle i chwile mniej idealne, ale zawsze i ponad wszystko miłość, partnerstwo i zrozumienie. Hovek mimo swoich wad i tak jest idealnym psem, bo ideałam staje się wówczas, kiedy my go takim widzimy.

Pies zapewnia wiele cudownych chwil, których człowiek by nie miał tylko pewnie usiadłby przed TV, albo je przespał. Ile cudnych wschodów i zachodów słońca, ile weekendowych wyjazdów i poznawania Zielonej Góry i okolic, ilu ludzi poznanych. A do tego wszystkiego dwie pary butów zjedzone, niezliczone ilości kanapek ukradniętych ze stołu, łapy odbite na prześcieradle i poduszce, milion pomysłów jak być sprytniejszym od psa, niezliczone ilości siniaków, bo Furia zamiast za piłkę/kija złapała za naszą rękę.
(...)Nie jestem sobie w stanie wyobrazić na dzień dzisiejszy, że gdy wracam do domu, to nie wskakuje na mnie 30kg szczęścia i nie pcha swojego jęzora (a przy okazji często zębów) do mojej twarzy.

Czego życzę Skarbom i ich właścicielom? Kontynuacji tego szczęścia, chwil takich, jak dotąd, i jeszcze lepszych! 

Zielona Góra, 24 lipca  2016r.
foto:tesoromio


W strugach deszczu

Dante Tesoro MioChyba nic tak mocno nie cieszy jak wygrana w strugach deszczu. W niedzielę, 17 lipca 2016r., Marcin z Dante podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Nowym Targu walczyli o wygraną w swojej klasie. Efekt tej walki wielce zadawalający, bowiem Dante uzyskał swój pierwszy wniosek na Młodzieżowego Championa Polski.

Dante Tesoro Mio biegając w klasie młodzieży wywalczył: 1 lokatę, ocenę doskonałą oraz tytuł Zwycięzca Młodzieży. Hovawarty sędziowała Małgorzata Hałas.

Swój udział w tym poświęceniu deszczowym miała i Kasia, która trochę uprzywilejowana, bo pod parasolem, robiła zdjęcia. Cała trójka do domu wracała mokra, ale zadowolona. W domu na dorosłych (bo Dante toż przecież dziecko jeszcze) czekał grzaniec, oczywiście wyłącznie w celach leczniczych ;)

Zielona Góra, 19 lipca  2016r. 
foto: Kasia


Dracko Tesoro Mio Młodzieżowym Championem Polski

DRACKO Tesoro MioStało się! Mamy pierwszego Młodzieżowego Championa Polski z miotu D. Taki oto prezent sprawli nam w ubiegłą niedzielę Monika, Jarek i Dracko. 

W Warszawie, 10 lipca 2016r., podczas Mędzynarodowej Wystawy Psów Rasowych Dracko Tesoro Mio biegając w klasie młodzieży wywalczył: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal, tytuły: Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie oraz nominację na CRUFTS - najbardziej prestiżową wystawę na świecie. 

Hovawarty sędziował Andrzej Zamoyski. 

Jarkowi i Dracko gratuluję, a ich wiernej kibcce Monice dziękuję za fotki :).

Zielona Góra, 15 lipca  2016r. 
foto: Monika


Dracko, Monika, Jarek i Jelenia Góra

Dracko Tesoro Mio - hovawartNews z małym opóźnieniem, ale grzechem byłoby nic nie napisać. Monika, Jarek i Dracko w niedzielę 26 czerwca 2016r. spędzili miłe przedpołudnie w Jeleniej Górze. Celem wyjazdu był udział w wstawie psów rasowych. 

Dracko Tesoro Mio biegając w klasie młodzieży wywalczył: 1 lokatę, ocenę doskonałą oraz tytuły Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie. Hovawart sędziował Jarosław Grunt. 

Jarkowi i Dracko gratuluję, a Monice dziękuję za uwiecznienie tej chwili. 

Zielona Góra, 7 lipca  2016r. 
foto: Monika


Danubia Janowicka Dolina

championat słowacji

Chwalimy się wnukami :). Danubia Janowicka Dolina córka Fidzi Kralovska straz i Aslana Tesoro Mio, która mieszka na Słowacji, uzyskała tytuł Młodzieżowego Championa Słowacji.

 

 

 

Zielona Góra, 23 czerwca  2016r.


Kraków razy dwa

KrakówI po Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Krakowie. W ubiegłą sobotę, 18 czerwca, w klasie młodzieży była wyjątkowa stawka. Dawno klasa samców nie była tak oblegana. Hovawarty sędziował Irlandczyk Jimmy Hogan.

W klasie młodzieży biegali dwaj bracia z Tesoro Mio: Dante i Drago .

Drago Tesoro Mio miał swoją wizję wystawy i postanowił, że stać może, ale w upał nie będzie biegał. Sędzia skwitował, że pies owszem piękny, ale skoro się nie chce pokazać to daje ocenę bardzo dobrą.

Dante Tesoro Mio - wesołek - pobiegł i zakończył występ z oceną doskonałą, III lokatą i brązowym medalem.

Blanka z Drago i Marcin z Dante wrócili z nowymi doświadczeniami. Trzymam kciuki za kolejne wystawy!

Zielona Góra, 20 czerwca  2016r.
foto: familia Blanki


Wystawowa niedziela

DRAGO Tesoro Mio

 DRAGO Tesoro Mio z Blanką

DRACKO Tesoro Mio

DRACKO Tesoro Mio z Jarkiem

 

Niedziela 12 czerwca 2016r. była wystawowo udana. W dwóch różnych miejscach Polski o miejsca medalowe podczas krajowych wystaw psów rasowych walczyli dwaj bracia: Drago i Dracko.

Pierwszy duet Drago & Blanka lansował się w Bytomiu.  Hovawarty sędziowała Pani Małgorzata Hałas.

Drago Tesoro Mio biegając w klasie młodzieży wywalczył: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal, oraz tytuły: Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie.

Drugi duet Dracko & Jarek prezentował się w Kaliszu. Tam hovawarty sędziowała Pani Iwona Magdziarska.

Dracko Tesoro Mio wystawiany był również w młodzieży i uzyskał: 2 lokatę, ocenę doskonałą, srebrny medal. 

Obu duetom serdecznie gratuluję!

 Zielona Góra, 17czerwca  2016r.
fotki: Monika i Michał


DOLCE RONNY i Rally-O ciąg dalszy :)

DOLCE RONNYMonika z Dolce Ronnym kontynuują swoją sportową przygodę w dyscyplinie sportów psich Rally-O. Tym razem wzięli udział w zawodach, które odbyły się 5 czerwca 2016r. w Tarnowie. Swoich sił próbowali w klasie PUPPY uzyskując 5 miejsce!!!

Trzymam kciuki za kolejne starty! Gratuluję Monice i Ronnemu wytrwałości, a ich mentorce Alicji dziękuję z pomoc w szkoleniu i zaangażowanie w stworzeniu tej ich pasji :) Tak bowiem właśnie najlepiej buduje się więź łaczącą przewodnika z psem, poprzez serce jakie sobie oddają aktywnie spędzając wspólnie czas.

 Zielona Góra, 10 czerwca  2016r.
foto: Aleksandra Alicja


DRACKO Tesoro Mio w Wałbrzychu

Dracko Tesoro MioW niedzielę 5 czerwca 2016 r. w Świebodzicach odbyła się 60 Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Wśród hovawartów, które sędziowała Zoya Oleynikova z Ukrainy, nie zabrakło psa z naszej hodowli.

W klasie młodzieży pokazali się DRACKO Tesoro Mio ze swoim przewodnikiem Jarkiem. Dracko wybiegał: 1 lokatę, ocenę doskonałą, złoty medal, oraz tytuły: Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie. Tym samym Dracko rozpoczął Młodzieżowy Championat Polski.

Jarkowi i Dracko gratuluję i życzę szybkiego uzyskania dwóch kolejnych wniosków niezbędnych do tego prestiżowego tytułu.

 

Zielona Góra, 2 czerwca  2016r.
foto: Monika


Dracko w Lesznie

Dracko Tesoro Mio W sobotę 28 maja 2016r. odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lesznie.
Dracko Tesoro Mio biegał w klasie młodzieży uzyskując: III lokatę, ocenę doskonałą!!!

Hovawart sędziował Erwin Deutscher z Astrii.

Trzymam kciuki za kolejne sukcesy Jarka i Dracko!

 

Zielona Góra, 2 czerwca  2016r.
foto: Monika


AMUKI Tesoro Mio - kolejny BOB

Amuki Tesoro Mio

Marcin z Amukim tak nas przyzywyczali do ciągłych sukcesów, że gdbym miała wpisać coś innego niż pierwsza lokata  zdziwiłabym się mocno.  

22 maja 2016 roku Amuki Tesoro Mio podczas Słupskiej Wystawy Psów Rasowych  wywalczył: 1 lokatę, ocenę doskonałą, CWC, tytuły: Najlepszego Dorosłego Psa w Rasie i BOB - Zwycięzcę Rasy.

Hovawarty sędziowała Krystyna Opara.

 

 Zielona Góra, 27 maja  2016r.


Debiutant Drago

DRAGO Tesoro MioDrago Tesoro Mio ze swoją przewodniczką Blanką mają za sobą pierwszą wystawę psów rasowych. W ubiegłą sobotę, 21 maja 2016r., w Rzeszowie biegali oboje w klasie młodzieży. Oczywiście oceniany był Drago ;), choć kto wie, co sobie sędzia myślał ;) ;) ;).

Drago Tesoro Mio podczas międzynarodowej wystawy psów rasowych uzyskał lokatę II i ocenę bardzo dobrą.

Hovawarty oceniał Andrzej Szutkiewicz.

Blance i Drago gratuluję debiutu i trzymam kciuki za kolejne sukcesy!

Zielona Góra, 22 maja  2016r.
foto: Blanka i Łukasz


Rally-O, Ronny i Monika

Dolce Ronny Tesoro Mio
I mamy pierwszych debiutantów w dyscyplinie sportów psich Rally-O. Są nimi duet Dolce Ronny & Monika. 7 maja we Wrocławiu wzięlii udział w zawodach Rally-O w klasie PUPPY kończąc przebieg z 203 punktami.

Serdecznie gratuluję wyniku i odwagi!!! Trzymam kciuki za kolejne starty!

 Zielona Góra, 16 maja  2016r.
foto: Aleksandra Alicja


Tajemnica odchowu szczeniąt ;)

TESORO MIO HOVAWARTW czytelni zamieściłam kolejny artykuł, tym razem napisałam o ODCHOWIE SZCZENIĄT. Mimo, iż mam za sobą już pięć miotów ciągle zaglądam do swoich rozpisek z kalendarzem szczepień, odrobaczeń, systemem karmienia itp. Dla mnie jest to niezwykle barwny i przyjemny okres. Napisałam artykuł z myślą o przyszłych właścicielach szczeniąt oraz o innych pasjonatach psów, którzy chcieliby choć odrobinę powiększyć swoją wiedzę o tym, co też dzieje sie u hodowcy przez 8 tygodni odchowu szczeniat.

Zainteresownaych zapraszam do lektury - KLIKNIJ.

Zielona Góra, 6 maja 2016r.


Dni Hovawarta

Od kilku lat cyklicznie na placu Pavla Markuska odbywają się Dni Hovawarta. Tym razem odbyły się one w dniach 22- 24 kwietnia 2016r. Pierwszy raz byłam na nich przeltonie i czysto towarzysko. Nie zabrakło jednak wśród uczestników właścicieli moich Skarbów, którym bardzo dziękuję za chęci i czas. 

Dla nacieszenia oka pięknymi zdjęciami zapraszam do zaglądniecia do albumu autorstwa Kasi Stanke - KLIK

DRACKO Tesoro Mio

DRACKO TESORO MIO

Dark Fury Tesoro Mio

DARK FURY TESORO MIO

DRAGO TESORO MIO

DRAGO TESORO MIO

Zielona Góra, 27 kwietnia 2016r.


Dante na międzynarodoówce

DANTE Tesoro MioKolejna wystawa i kolejny tytuł na koncie Dantego. Tym razem razem z XXXV Międzynarodowej Opolskiej Wstawy Psów Rasowych, która odbyła się w ubiegłą niedzielę tj. 24 kwietnia 2016r.

Dante Tesoro Mio  prezentował się w klasie szczeniąt z wynikiem: 1 lokata, ocena wybitnie obiecująca oraz tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie.

Sędziował: Andrzej Kaźmierski

Marcinowi i Dantemu serdecznie gratuluję, a Kasi dziękuję za wystawowe zdjęcia :). 

Zielona Góra, 27 kwietnia 2016r.
foto: Kasia


Pies, który nie chodzi

EUFORIA TESORO MIONa dworze w końcu zapachniało wiosną. Euforia skończyła już 5 tygodni, więc czas, aby zaczęła poznawać świat poza domem. Kontakt ze światem zewnętrzym zrobił na niej ogromne pozytywne wrażenie. W końcu może biegać bez końca i nie ma ograniczeń w ścianach. Wstawiając zdjęcia na fanpage podpisałam je "pies, który nie chodzi". Co za tym hasłem się kryje zobaczcie sami - KLIK najnowsze zdjecia oczywiście pod koniec albumu. Na dokładkę mam również filmik :) - KLIK>

Co mogę powiedzieć o Effi, o tych naszych pięciu tygodniach, nie da się z tą suką nudzić. Jest wesoła i mega pocieszna. Uparta i zawzięta w przeciąganiu zabawkami. Szybkaaaaa. No ma jedną małą wadę :) woli zabawę zamiast przytulania się.

A żeby nie zdradzać zbyt wielu tajemnic, na zdjeciu Euforia w pocztówkowym wydaniu - jak to stwierdziła Kasia od Thugo ;)

Zielona Góra, 22 kwietnia 2016r.
foto: Iwona


Debiut wystawowy Dantego i Marcina

Dante Tesoro MioDante i Marcin mają za sobą swój debiut wystawowy. W ubiegłą niedzielę, 10 kwietnia, podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Gliwicach, Dante biegając w klasie szczeniąt uzyskał: 1 lokatę, ocenę wybitnie obiecującą oraz tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie. Sędziowała pani Lidia Pastuszak. 

Dantemu i Marcinowi serdecznie gratulujemy sukcesu !

Na zdjęciu oczywiście Dante Tesoro Mio w mało wystawowej pozie ;) 

Zielona Góra, 14 kwietnia 2016r.
foto: Marcin


AMUKI Tesoro Mio - Pierwszy w rankingu wystawowym

  Amuki Tesoro Mio

AMUKI Tesoro Mio zwycięzcą Rankingu Wystawowego za rok 2015 w oddziale Słupskim!!!

Do konkursu stanęło aż 21 psów, Amuki uzyskał największą liczbę punktów i tym samym zajął 1 miejsce!!!!

Amukiemu i właścicielom; Justynie i Marcinowi serdecznie gratuluję sukcesu!!!!

 

Zielona Góra, 31 marca  2016r.


Urodziny Skarbów z miotu C

Tesoro Mio


Wszystkiego najlepszego urodzinowego! Aby, całe życie Skarbów C i ich właścicieli było takie, jaki jest błogi sen szczeniąt :)

 

 

Zielona Góra, 31 marca  2016r.


Zdrowie hovawartów

Tesoro Mio


W czytelni pojawił się kolejny artykuł. Tym razem poruszyłam tematykę zdrowia hovawartów. Czy hovki są zdrową rasą, na co zdarza im się chorować najczęściej? Odpowiedź znajdziecie TUTAJ.

 

Zielona Góra, 30 marca  2016r.


Wesołych Świąt

EUFORIA Tesoro Mio

Tydzień temu wykluło nam się nasze jajko niespodzianka, dziś mamy święta – czyż mała Euforia nie jest najsłodszym kurczaczkiem na świecie?

 Wesołych Świąt!!!!

 

Zielona Góra, 26 marca  2016r.


Tajemnica prawie wielkanocnego jajka

Idriss długo nas przetrzymała, ale w końcu jest rozwiązanie zagadki pt: „jajko niespodzianka”.

Moja koleżanka Kasia, właścicielka Totusa – ojca miotu - napisała dziś moim psim przyjaciółkom tak: Są 2 euforie!!! Stan emocjonalny, w którym znajduje się Iwona i Euforia, która właśnie na świat!! Z kolei jak znam inną moją kumpelę, Julkę, w odpowiedzi na pytanie: Co było w jajku?, odpowiedziałby: Samo żółtko :).

Po takim wstępie, z wielką przyjemnością przedstawiam EUFORIĘ Tesoro Mio :), małą smoczycę o słusznej wadze urodzeniowej 640 gram :)

EUFORIA Tesoro Mio EUFORIA Tesoro Mio IDRISS i EUFORIA

więcej zdjęć małej EUFORII - tutaj

Dziękuję także wszystkim kibicom, którzy dopytawali się jak się ma Iduchna i czy już się wykuło :)

Zielona Góra 18 marca  2016r.
foto: Iwona Piatkowiak


Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - DRZONKÓW 2016

Dracko Tesoro Mio Na koncie DRACKO Tesoro Mio można odnotować kolejny sukces. 5 marca 2016r., podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Drzonkowie/o.Zielona Góra, Dracko pięknie zaprezentował się biegając w klasie szczeniąt uzyskując: 1 lokatę, ocenę wybitnie doskonałą, tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie oraz nominację na BISy - finały wystawy

Hovawarty sędziował Jarosław Grunt. 

Dracko i jego właścicielom - Monice i Jarkowi, gratuluję sukcesu!

Zielona Góra 5 marca  2016r.
foto: Iwona Piatkowiak


Jajko niespodzianka :)

USG Tesoro Mio


Badanie USG wykonane i już wszystko jasne ! Czekamy na małe E-Skarby :)

Na fotce maleństwo Idriss i Totusa :)

 

 

Zielona Góra, 5 luty 2016r


ASLAN Tesoro Mio wolny od DM

Z wielką przyjemnością informuję, że ASLAN Tesoro Mio otrzymał  rezultat badania krwi pod kątem Degenerative myelopathy. Jego wynik to DM-N/N czyli całkowicie wolny od zmutowanego genu.

Badanie przeprowadziło laboratorium Laboklin Polska. 

Zielona Góra, 5 luty 2016r.


Dysplazja u psów

W oczekiwaniu na wykonanie badania USG Idrisski powstał nowy artykuł w mojej czytelni dotyczący dysplazji stawów biodrowych i łokciowych u psów.

Słowem wstępu chciałabym zwrócić uwagę, iż mimo, że wśród hovawartów rzadko słyszy się o zachorowaniu na tę przypadłość, nie znaczy, że problem ten nie istnieje. Dysplazja jest chorobą o podłożu genetycznym, na którą mają wpływ czynniki środowiskowe. Niestety do dnia dzisiejszego naukowcom nie udało opracować się testu, który pomógłby stwierdzić, czy dane szczenię będzie miało skłonność do tej choroby, czy też nie. Dlatego ważna jest profilaktyka. Zdrowemu szczeniakowi nie zaszkodzi, a temu, które może być narażone pomoże. Szczegółowo o problemie  - tutaj. Serdecznie zapraszam do przeczytania. 

Zielona Góra, 5 luty 2016r.


Dracko Tesoro Mio w Lubinie

Dracko TESORO MIO - hovawart W niedzielę, 24 stycznia 2016r., Dracko wraz z Jarkiem brali udział w XIV Zimowej Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Lubinie. Hovawarty sędziował Piotr Król.

Dracko Tesoro Mio biegał w klasie młodszych szczeniąt. Uzyskał ocenę wybitnie obiecującą, 1 lokatę, tytuł Najlepszego Młodszego Szczenięcia w Rasie, piękną rozetę i zaproszenie do wzięcia udziału w finałach całej wystawy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zielona Góra 25 stycznia  2016r
foto: Jarek Kołodziejczak


5 urodziny

Tesoro Mio„Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim”Carolyn Alexander

Dziś 5 urodziny świętują nasze pierwsze Skarby: Birma, Bugatti zwany Bugim, Bruss, Batistta po domowemu Brego oraz Bisco wołany Brunem.

Carolyn Alexander pięknie oddała w słowach czym jest pies. Niezaprzeczalnie pies jest tęczą, ciepłem, radością, oddanym przyjacielem, który zawsze cieszy się na nasz widok. Który nas kocha bez względu na stan majątkowy. Który potrafi pocieszyć jak jesteśmy smutni.

Tęcza do góry nogami wygląda jak uśmiech. A ponieważ hovawart i tak wywraca świat do góry nogami, to życzymy Wam, żeby każdy następny dzień z Waszym B-Skarbem był pełen uśmiechu i radości.

 Zielona Góra 24 stycznia  2016 r.


Rodzinny spacer

Angel, Arya i Idriss hovawartNie ma jak spacer zimową porą :). W rolach głównych: Angel, Arya, Idriss i najmłodsza Dark Fury.

Karolinie, Asi i Michałowi dziękuję za przechadzkę. Cztery godziny spaceru, po dwie na każdą część psiej rodziny :):):), 15 km w podsumowaniu endomondo i cała seria śnieżnych zdjęć. Zapraszam do zaglądnięcia do zimowego albumu.

 

 Zielona Góra 17 stycznia  2016 r.


Cypel ma zdrowe stawy

CYPEL


Wiadomość z ostatniej chwili ;), jeszcze gorąca. Otrzymałam właśnie informację, że CYPEL Tesoro Mio ma zdrowe stawy - wynik badania HD-A :). Yupiiii!

Magdzie serdecznie dziękuję za tak dobrą wiadomość i za tą całą troskę jaką otacza Cypla. Powodzenia !

 

 

Zielona Góra 14 stycznia  2016 r,


Idrisska i Totus

 tesoro mio

Ostatni weekend uważam za niezwykle udany. Udało nam się połączyć dwie przyjemności w jedną. My spędziliśmy przemile czas w towarzystwie Kasi i Jacka. Natomiast Idriss odbyła z Totusem romantyczną randkę, która mam nadzieję będzie obfitować gromadką szczeniąt.

Więcej o ich spotkaniu w Historii Miotu E.

     

Zielona Góra 8-10 stycznia  2016 r.


Debiut wystawowy Dracko

DRACKO Tesoro Mio
Dracko Tesoro Mio
wraz ze swoim przewodnikiem Jarkiem debiutowali na wystawie psów rasowych w Gdyni. Hovawarty sędziowała Maria Bruska. Dracko biegając w klasie młodszych szczeniąt wywalczył: 1 lokatę, ocenę wybitnie obiecującą oraz tytuł Najlepsze Młodsze Szczenię.

Serdecznie gratuluję deutowi i życzę dalszych sukcesów!

Zielona Góra 10 stycznia  2016r
foto: Jarek Kołodziejczak


Angel Tesoro Mio suką hodowlaną

ANGEL Tesoro MioZ wielką przyjemnością przestawiam kolejnego potomka z Tesoro Mio posiadającego uprawnienia hodowlane. Jest nią ANGEL Tesoro Mio.

Angel jest czwartym hovawartem z miotu A posiadającym uprawnienia hodowlane. Arya i Aslan doczekali się potomstwa, teraz trzymamy kciuki za Angel i Amukiego.

Więcej o Angel, o osiągnieciach wystawowych, jej rodzinie i przewodniczce Karolinie przeczytacie na stronie hodowli  Angelo Mio.

 Zielona Góra  6 stycznia 2016r.


Szczęśliwego Nowego Roku!!!

hovawart TESORO MIOŻyczymy Wam wspaniałych wiecznie uśmiechniętych psich pysków,
a Waszym psom wiecznie uśmiechniętych właścicieli!
Życzymy, aby Nowy Rok był lepszy od poprzedniego,
przyniósł nowe marzenia i ich realizację.

Nowy rok niesie zawsze refleksję nad starym i rodzi plany na nadchodzący.

Nasz poprzedni był wyjątkowy. Poznaliśmy wielu cudownych ludzi, a nasze Skarby znalazły domy pełne pasji. Przyszły na świat pierwsze nasze psie „wnuki”, które były dziełem Aslana Tesoro Mio z Fidżi Kralovska Straż oraz Aryi Tesoro Mio z Cyrem Tara Guarda. Do grona reproduktorów i suk dołączyli Amuki i Angel, która w tym roku zadebiutuje w hodowli hovawartów Angelo Mio.

W nowym roku przed nami sporo nowych celów. Będziemy gorąco kibicować Skarbom rozpoczynającym karierę wystawową i szkoleniową. W planach mamy także szczenięta, kilka wystaw oraz trochę zmagań sportowych.

Zielona Góra  1 stycznia 2016r.