Pierwsza randka w Neumarkt - Niemcy

Ostatnie dwa dni spędziłyśmy w odległej o 550 km miejscowości Neumarkt w Bawarii. Idriss pierwszy raz w życiu była na prawdziwej randce. Wybrankiem został niemiecki reproduktor  Cliff vom Wildblumenland, pies o doskonałej budowie i wspaniałym ruchu, stabilnej psychice, wielokrotnie doceniony przez niemieckich sędziów. Cliffa wypatrzyłam w Coburgu, na jednej z największych hovawarcich wystaw w Europie. Zaprezentował się rewelacyjnie, wygrywając w swojej klasie.

Cliff jest psem wolnym od chorób oczu i serca (badania poświadczone certyfikatem), a jego stawy biodrowe są idealne ? A1.

Jest wyszkolony w zakresie posłuszeństwa oraz tropienia, a swoje umiejętności potwierdził zdanymi egzaminami: BH, FPR1 i FPR2. Zdał również test kondycyjny AD.

Wartość Cliffa jako reproduktora doceniło wielu hodowców, dlatego Cliff może się poszczycić 5 miotami w Niemczech (szósty w drodze) i 3 miotami zagranicą. Czwarty zagraniczny będzie z naszą Idriss, mam wielką nadzieję.:-)  

Idriss przyjęła zaloty Cliffa, a ich spotkanie zostało skonsumowane. Teraz pozostaje nam czekać na pierwsze badanie usg, które planuję wykonać za 4 tygodnie, a które pokaże, czy Idriss jest szczenna.

Serdecznie dziękuję Birgit i Berndowi za gościnę i za umożliwienie tej randki, oraz mojej koleżance Dorocie za fachowe porady i miłe towarzystwo w podróży.

Malutka relacja foto - poprawimy sie po narodzeniu szczeniąt.

 idriss i cliff  idriss i cliff2

Zapraszam do odwiedzenia zakładki poświeconej MIOTOWI B.